Ciężka praca
24.04.2019

Dokładność to podstawa ćwiczeń. Ważne aby być pewnym, że wykonywany zestaw będzie zgodny z tym co zostało przekazane na konsultacji fizjoterapeutycznej
fot. Nikola Baron

Fizjoterapeuta

Analiza protokołu POLICE
17.04.2019

W przypadku protokołu POLICE istotny jest fakt, że określenie I-ice (z ang. lód) nie należy traktować dosłownie. Biologiczny wpływ zimna na organizm jest uzależniony od ilości energii jaką organizm traci przekazując ciepło oraz od szybkości wymiany cieplnej między chłodziwem a organizmem. Z punktu widzenia stosowania protokołu POLICE należy używać produktów, które prowadzą do obniżenia temperatury tkanek pozostając jednocześnie w strefie temperatur dodatnich oraz zapewniając równoczesną kompresję. W naszym gabinecie stosujemy opaski chłodzące Dr.Cool a także aparaturę GameReady.

Paweł Janczyk Rehabilitacja Paweł Janczyk Rehabilitacja Paweł Janczyk Rehabilitacja

Protekcja
08.04.2019

Prawidłowa diagnoza i zabezpieczenie ortopedyczne urazu, coraz częściej funkcjonalne, stanowią podstawę, dzięki której będziemy mogli ustalić, zastosowanie jakich ćwiczeń na danym etapie będzie najbardziej odpowiednie. Trafnym wyborem do stabilizacji funkcjonalnej wydaje się być zastosowanie różnych form tapingu w tym również tapingu sztywnego, który wykazuje właściwości stabilizujące oraz ograniczające zakres ruchu w danym stawie, nie pozwalając na obciążenia uszkodzonej struktury. Form odciążania/zabezpieczania/protekcji uszkodzonej tkanki jest kilka.

Rehabilitacja Jaworzno

Rehabilitacja Jaworzno

Rehabilitacja Jaworzno

Optymalne obciążanie
03.04.2019

Optymalne obciążanie możemy rozpocząć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zapoznaliśmy się dokładnie z mechanizmem samego urazu jak i specyfiką aktywności ruchowej, z którą pacjent/zawodnik będzie musiał się zmierzyć. Warto dodać, że w trakcie terapii nie chodzi o kształtowanie takich cech motorycznych jak siła czy szybkość ale fakt, że już w początkowej fazie można trenować propriocepcję, ekonomię ruchu czy w sposób manualny obciążać bliznę co będzie prowadzić do poprawy jej elastyczność. W każdym przypadku granicę naszych działań zawsze stanowią pojawiające się u pacjenta doznania bólowe.

Rehabilitacja

Powrót